Buz terapisi nedir?

gulen_kadinCilt lekelerine karşı uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olan buz terapisi, ciltteki üst deriyi kurutup yok ederek lekelere son vermek amacıyla yapılan modern bir uygulama.

Buz terapisinin en büyük artısı, amacını yaralamadan ve hiçbir acı hissi oluşturmadan gerçekleştirmesi.

Pek çok kadının derdi olan sivilce, akne lekelerini, çilleri tek veya birkaç seansta mazide bırakacak kadar etkili olan bu terapi, adı nedeniyle evlerde yaptığımız buz banyosu gibi düşünülmemeli. Tedavide kullanılan buzlar buzdolaplarımızın eseri olanlardan değil.

Uzman dermatolog ve estetisyenlerin kontrolünde gerçekleşen buz terapisi, havadan aldığı oksijeni buz kristallerine çevirme teknolojisine sahip özel bir cihazla yapılmaktadır. Tedavi sırasında cilde temas eden buz kristalleri, söz konusu cihazın üretimidir. Cilt altındaki kolajenlere ulaşarak cildi alttan iyileştiren bu buz kristalleri, üstteki deriyi dökerek yerine taze, sağlıklı bir cilt gelmesini sağlamakla görevlidirler.

Hem acısız hem de risksiz bir uygulama olması sebebiyle lekelere son vermek isteyen pek çok kişinin ilk tercihi olan buz terapisi, ülkemizde yaklaşık yirmi yıldan beri uygulanıyor. Cildi uyuşturmadan, herhangi bir madde enjekte etmeden cilt üstünü birkaç saniyede kurutabilen uygulama sonrasında, ciltte sadece hafif bir renk değişimi gözleniyor, o kadar.

Uygulama gözaltı dahil vücudun her bölgesine yapılabilmekte. Yüzdeki lekeler bir hafta sonra kabuklanıp dökülürken, vücuttaki lekelerin yok olması için iki hafta beklemek gerekiyor.

Güneş lekeleri, yaşlılık izleri, çiller, akne ve sivilce lekeleri, ameliyat izleri, vücut çatlakları, yanık izleri gibi pek çok sorunu buz terapisiyle aşmak mümkün.

Üstelik bir yaş sınırı da yok! Yeni doğmuş bebekler için bile güvenli olan bu tedavi hamilelere de uygulanabiliyor.

Tedaviden sonra kişiler normal hayatlarını sürdürebilir, banyoya girebilirler. Bir hafta süren kabuklanma sürecinde de kadınlar makyaj yapmaya devam edebilirler.

Zahmetsiz, acısız ve çok etkili bir tedavi yöntemi olan buz terapisinin sadece uzmanlar tarafından uygulanabileceği unutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın