Bloğunuzu etkili olarak tanıtmak için ne yapmalısınız?

Yeni bir site projeniz varsa, bunun tanınması ve bilinmesi adına yapacak daha çok şeyiniz vardır. Eğer sitenizin organik aramalarda, yani Google arama motorunun ilk sayfasında görünmesini beklerseniz, bu 3 ayınızı alacaktır. Tabi ki SEO konusunda amatör düzeyde çalışma yaparsanız. Peki nasıl bir çalışma izlerseniz, kısa sürede bloğunuzun tanınmasını ve hedeflediğiniz kişilere ulaşmasını sağlarsınız?Blog word.

İlk olarak anahtar kelime

Öncelikle bloğunuzu ifade eden anahtar kelimeleri belirlemeniz lazım. Bunun için insanların bloğunuzun ilgili olduğu konularda ne tür bir arama yaptıklarını bilmeniz gerekiyor. Bunu da Google kelime planlayıcısından hemen tespit edebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gerekenler ise, bu anahtar kelimelerde yükselmek olacaktır. Bunun için sosyal medyayı ilk olarak kullanmak en etkili yol olacak.

Facebook, twitter, google+ gibi sosyal ağlarda yazmış olduğunuz makaleleri paylaşmak ve buralardan ilk seferde trafik elde etmek yapılacak en önemli iş. Tabi Facebook üzerinde açtığınız sayfanın da belli bir takipçisinin olması lazım. Bunun içinde takipçi çeken kişilere para vererek 2000 bin kişiye kadar takipçi sayfalarınıza çektirebilirsiniz.

Sosyal medyadan sonra kullanmanız gereken en önemli yerler, forumlardır. Forumlara yeni konu açarak makalelerinizi paylaşmak, sizlere trafik sağlayacak önemli bir adım oluyor. Forumların sürekli güncellenen ve takip edilen yer olması, birçok trafik almanızı sağlıyor. Sosyal imleme sitelerini de kullanmanız gerekir.  Bu sitelerden de trafik elde edebilirsiz. Bu çalışmalarınızın hepsi, anahtar kelimelerinizde yükselmenizi sağlayacak. Google arama motorundan da  bu şekilde trafik almış olacaksınız.

Sitenizi sürekli güncel tutmaya da çalışın. Google, sürekli güncellenen siteleri ön plana çıkartıyor. Siz de sitenizi sürekli güncel tutarak, google sıralamalarında doğal bir yükseliş yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın