Beş günde beş kilo veren diyet nasıl yapılır?

diyetBeş günde beş kilo diyet programı sayesinde şok denebilecek şekilde  kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak bu diyeti çok zorda kaldığınız bir zamanda yapmanızı tavsiye ederiz. Bu programı şok diyet gibi kabul etseniz de, diyet içinde sebze ve meyve olduğu gibi, potasyum olarak zengin olan patateste yer alır. Diyeti yaptıktan sonra iki gün süreyle kendinizi ödüllendirin. Fakat yediklerinize fazla dikkat etmediğiniz zaman, vermiş olduğunuz beş kilonun en az iki kilosunu geriye alabilirsiniz. İki günden sonra, yeniden beş gün daha diyeti uygulayabilirsiniz. Diyeti yaparken şekersiz olmak şartıyla yeşil çay, açık çay ya da kahve içmeyi tercih edebilirsiniz. Tükettiğiniz yiyeceklerin içinde tuz kullanmıyorsunuz, sadece baharat ilavesi yapabilirsiniz. Diyetin çok önemli bir detayı ise, ister sebzelerin içinden, ister meyvelerden, isterseniz et olsun herhangi bir gün içinde tercih ettiğiniz yiyeceği gün boyu yemek durumundasınız. Sebzeleri ya da diğerlerini bile gün içinde değiştiremezsiniz. Diyeti yapmaya başlamadan önce, mutlaka doktorunuza danışmalı ve sağlık durumunuzun buna elverişli olup olmadığını sormanız tavsiye ederiz.

5 günde 5 kilo verebileceğiniz diyet listesi

1. gün

Patates: Bugün diyette sadece haşlanmış patates tüketeceksiniz. Bunun yanında başka herhangi bir şey yenilmeyecek. Tüketilen haşlanmış patatesin miktarında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ayrıca patateslerin içine baharat dışında başka bir şey ilave etmemelisiniz.

2. gün

Sebze: Bugün diyette sadece sebze çeşitlerinden birini yiyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz herhangi bir sebzeyi yağsız olarak tüketin. İster çiğ ve salata olarak, isterseniz haşlanmış olarak yiyebilirsiniz. Bunun için tercih edeceğiniz sebzeyi tüm gün içinde tüketin. Sabah kalktığınızda yemeye başladığınız sebzeyi akşama kadar istediğiniz miktarda yağsız olarak, içine sadece baharat ilave edip yiyebilirsiniz.

3. gün

Et: Bugün diyette et yeme gününüz. Bu tercihinizde kırmızı et türleri, beyaz et ya da balık eti çeşitlerini seçebilirsiniz. Ancak bunların içinden hangisini seçeceksiniz, bütün gün boyu bunu yiyeceksiniz. Et çeşitlerinin arasında bile geçiş yapamazsınız. Etler ya da balığın ızgara ya da haşlama olarak yağsız pişirilmesi gerekmektedir. Üzerine sadece baharat ilavesi yapın.

4. gün

Meyve: Bugün diyetinizin dördüncü günü ve bu günü meyve yiyerek geçirmelisiniz. Tercih ettiğiniz meyveler taze olsun. Muz dışında olan her türde meyveyi seçebilirsiniz. Ancak gün içinde sadece seçeceğiniz meyveyi tüketin.

5. gün

Yumurta, süt ya da yoğurt: Bugün diyetinizin son günü olacak. Yine tercihinize bağlı olarak gün boyunca yumurta, yağsız süt ya da yoğurt tüketin. Yediklerinizin içine sadece baharat ilave edin. Tuzu beş gün süreyle kullanmayın. Yumurta, yağsız süt ya da yoğurdun içinden bir tanesini yiyerek, diyetinizin son gününü bitirin.

Daha önceden söylediğimiz gibi diyete iki gün ara verip, yeniden bir beş gün daha uygulayabilirsiniz. Bu iki günde özlediğiniz yiyecekleri ölçüsüne dikkat ederek tüketin. Bu günleri kendiniz için, dinlenme süreci olarak kabul edin. Bu süreci verdiğiniz kiloların vücutta sabitlenmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın