Baştan çıkaran insan olmanın yolu nedir?

Sadece aşk ilişkilerinizde baştan çıkarıcı bir karizmaya sahip olmaya odaklandıysanız, ileriye dönük hedeflerinizin olmadığını düşünürüm. Sadece aşk ilişkilerinizde değil, aynı zamanda kariyerinizde ve bulunduğunuz mevkide baştan çıkaran ve aranan eleman olmak için gerekenler neyse onu yapmanız gerekir. Bunun için mazide baştan çıkarıcı insanların nelere odaklandığına dikkat etmeniz, ve onların uyguladıkları taktikleri uygulamanız gerekir.birbirinden-etkileyici-kareler_0fdc

  1. Hedefi doğru belirlemek: Hedefi iyi belirledikten sonra, potadan topu geçirmek için gereken takımı ve arkadaş kitlenizi oluşturmanız gerekir. İşte bu noktada sizden çıkarı olduğu için iyi davranan değil, sizi gerçekten seven ve sizin iyi bir kişi olduğunuza inanan arkadaşlıklar kurun. Sizin yolunuzdan gelebilecek, iş kapsamında sizinle çalışabilecek arkadaşlarınızı belirleyin.
  2. İmalara yer verin: Hayatınızda imalara yer vermeniz gerekir. Birden değil, alıştıra alıştıra insanlara neler yapmak istediğinizi anlatmaya başlayın. Birden insanların karşısına büyük şeylerle çıkarsanız, bu konuda inandırıcı olamayabilirsiniz. Dobra olmak güzel ama biraz dengeyi kurmayı bildiğiniz zaman güzel olur.
  3. Arzulanmayı sağlayın: Eğer çok mütevaziyseniz, gerekli olan başarıyı rekabet dünyasında elde etmeniz zor olur. Kendi yetenek ve düşüncelerinizi pazarlamak için kozlarınız neyse, samimi bir şekilde ve coşkulu olarak çekinmeden ortaya koymayı bilin. Bu küstahlaşmak değil, tam tersine hayatı kazanmaktır.
  4. Konuya karşıdan girin: İnsanları etkilemek için onların düşünce, fikir ve işleri hakkında bilginiz olması gerekir. Karşınızdaki kişinin düşünüş şekline saygı göstererek, onu etkileyin ve yanınıza çekin. Ona istediğiniz verirken, istediğinizi alın. İnsanların düşüncelerinin özüne inin.
  5. Detaylardan kopmayın: Detayların hayat olduğunu unutmayın. Konuşmanıza katacağınız ufak bir kelime öbeği bile ne kadar bilgili ve entelektüel olduğunuzu düşündürebilir.
  6. İhtiyaçlara cevap verin: Ortadaki sorunları çözen olun. BU şekilde insanlarla olan ilişkiniz artacak, cazibeniz de yükselecektir. İnsanların sorunlarıyla ilgilenin. Onların sorunlarının çözümünün kendiniz olduğu hissini ortaya koyun.

Bir Cevap Yazın