Başarının 4 ipucu nedir?

Başarının reçetesi belidir aslında. Ama uygulamak için istekli olmak lazım. Çalışmak, çalışmak yine çalışmak çok iyi bir durum değildir aslında. Çünkü insanın arada teneffüs yapmaya da ihtiyacı var. Düzenli ve tertipli çalıştığınız sürece, strese girecek şekilde çalışmanın bir anlamı yok. İnsan aslında sevdiği işe odaklandığında, strese yakalanmadan çalışabilir. Ama yine de motorun arada bir dinlenmeye ve yaptıklarının muhasebesini tahlil etmeye ihtiyaç var.başarı

Eğer dört şeye dikkat ederseniz, gideceğiniz yere varmak daha kolay ve netice verici şekilde olacak. Bunlardan en önemlisi, enerjiyi odaklayabilmenizdir. Enerjinin odaklanabilmesi için dikkat edilmesi gereken husus, dinlenmeye de zaman ayırmaktır. Eğer çok fazla strese girdiğiniz zamanda çalışmalara devam ederseniz, azalan motivasyon nedeniyle olumsuz sonuçlar doğuran neticeler alabilirsiniz. Diğer bir dikkat edeceğiniz nokta ise, öncelik sırasına dikkat ederek, işlerinizi zamanında bitirme ve teslim etmedir. Eğer gün içerisinde yapacaklarınızı listeler halinde yazmazsanız, düzenli çalışmalar yapamazsınız. Günlük, haftalık ve aylık plan ve hedefleriniz olmalı ki, hedeflerinize ulaşabilirseniz.

Üçüncü dikkat edeceğiniz nokta, başladığınız işi bitirmeden son vermemek. Neticesi ne olursa olsun, başladığınız bir işi yarım bırakmak doğru değildir. Okumak, dinlemek, düşünmek, takip etmek ve sonuçlandırmak en iyi yapmanız gereken işlerden birisi olmalıdır. Dördüncü olarak dikkat edilecek şey, her zaman iyimser olmak, pozitif düşünmektir. Olumsuz durumlarla karşılaştığınızda, bunlarla mücadelenin en iyi yolu pozitif düşünmek olacak. Kendinizi olumsuz düşünceler içerisine sokarak, ayağınıza prangalar vurmanıza gerek yok. Pozitif düşünmek her zaman ilerlemenizi sağlayacak etki yaratır. Ama tersi, işlerinizi bırakmanıza sebep olacak hallere girmenize neden olur.

 

Bir Cevap Yazın