Başarılı olmak için neden erken kalkmalısınız?

Sabah erken kalkmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Hele ki bir gün öncesinden çok yorgun işlerle meşgul olduysanız. Ancak hayallerinize ulaşmak için sabahları çalışmanın büyük bir faydası var. Starbucks yöneticisi başarılarının sırrını sabahın 04.30’una kurduğu saatlerle ifade ediyor. Aynı şekilde başarılı bir yazar sabahları erken kalkarak, bir saat bile çalışmanın kendisine büyük şeyler kattığını söylüyor. Peki siz hiç sabah çalışmak için kalktınız mı? O zaman heyecan duyduğunuz bir proje veya planınız olmadığı gibi, hayatınız da yok! Öncelikle bu sorunu çözerek sabah erken kalkmanın faydalarını teneffüs etmeye başlayın…erken-kalkmak

  1. Sabahları dikkat daha z dağılır. Kimsenin etrafınızda olmadığı bir anı yaşarsınız. Ses ve seda yoktur. Çalan telefonlar, internette e-mailler falan, filan… Sabahları işinize odaklanmanız daha güzel ve harika bir dikkatle olur. Ayrıca kendiniz için spor gibi aktiviteler düşünüyorsanız, başarılı olmanız için sabahta bu işleri yapmanız gerekir. Çünkü kimse öğlen veya akşam spor yapmayı başaramaz. Saba yapılan sporunda ayrıca önemi daha büyük. Erken kalkarak, güzel bir spor ve ardından kahvaltı yapmanız, gün içerisinde daha enerjik olmanızı sağlar.
  2. Sabahın erken saatlerinde kalktığınızda enerjiniz daha iyi durumda olacaktır. Özellikle güzel bir kahvaltının akabinde, iradenizi daha zorlu işler v kararları meydana koymakta akıllıca kullanabilirsiniz.
  3. Sabahlar olumlu düşünmenin membaıdır. Çünkü her şey daha güzel ve enerji doludur. Sakinsinizdir. Erken kalkmanın ve projenizin başında olmanın vermiş olduğu motivasyon da ayrıca olumlu düşüncelere sebep olur. Peki söz verdiğiniz halde kalkamadığınızı bir düşünsenize, o zaman işlerin olumsuzlukla devam edeceği bir gün sizi bekliyor demektir.
  4. Zaman sabah kalkanlar için daha bereketlidir. Çünkü girişimciler ve çok çalışan kişiler zamanın kendilerine yetmediklerini söylerler. Eğer bu kişiler sabahın 05.30’unda kalkmış olsalardı, bereketli bir zamana nail olduklarını görürlerdi.

 

Bir Cevap Yazın