Bakımlı bir kadın nasıl olunur?

Bakımlı bir kadın olmak için neler yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu konuda sizlere bazı fikirler vermek istedik, umarız fikirlerimiz işinize yarayacaktır.

bakımlı kadın

Saçlarınızı düzenleyin: Elektriklenen ve uçuşan saçlar için biraz nemlendirici kullanabilirsiniz. Banyo sırasında kullanacağınız nemlendirici aynı zamanda saçlarınızı daha parlak yapacaktır.

Saçların geç yağlanması için: Saçlarınızı şampuanlama sırasında tararken hafif hareketler yapın. Saç kreminizi saçlarınızın ortalarından uçlarına doğru sürün.

Saçların daha hacimli olması için: Hem saçlarınızı canlandırmak, hem de hacimli olmalarını sağlamak için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Hem saçınızın fazla yağını temizleyeceksiniz, hem daha kalın saç tellerine kavuşacaksınız. Saçlarınıza pudrayı fazla kaçırırsanız, bir kısmını yıkayabilirsiniz.

 Saçları kurutmadan önce: Saçların doğal dalgalarının kalmasını isterseniz, kurutmadan önce biraz kendi halinde kurumalarını beklemelisiniz.

İnce telli saçlara çözüm: Alnının üst tarafında olan ince tüylerden kurtulmak için saçlarınızı ince bir fırçayla geriye doğru tarayın ve şekillendirici kullanın.

Saç şeklini korumak için: Saçlarınıza küçük tokalarla destekler yapabilirsiniz. Bu şekilde gün boyu saçınızın şekli bozulmayacaktır.

Saçlardaki kepek sorunu için: Saçlarınızı şampuanlarken masaj yapın ve nemli bir havluyla kurulayın. Banyoda şampuana elma suyu ekleyebilirsiniz. Saçınızı kendi haline kurutarak şekil verin.

Saçları kolay şekillendirmek için: Saçlarınıza şekillendirici kullanmadan önce kurutmalısınız. Bu şekilde daha kolay şekil alabilir ve kullanışlı olur.

Banyo yaptıktan sonra kendinizi iyi hissetmek için: Banyo suyunuza deniz suyu atmanızı tavsiye ederiz. Bir avuç deniz suyu atılmış suyla durulanmanız, kendinizi iyi hissetmenize yarayacaktır.

Yüzmeden önce saçınıza bakın: Deniz ve havuzda yüzmek isteyenler saçlarını soğuk suyla ıslatmalıdır. Bu saçınızı klor ve tuzlu sudan koruyacaktır.

Saçların parlak olması için: Saçlarınızı durularken suyun içine birkaç damla limon suyu koyarsanız, parlaklığı sizde fark edebilirsiniz.

Gergin göğüslere sahip olmak için: Hormon tedavisi görüyorsanız, kullanılan ürünlerin içine ada çayı, sıkıştırıcı özelliği olan ginseng koyabilirsiniz. Bu şekilde göğüslerin gerginliği ayarlanabilir. İçinde bu ürünler olan losyonları tercih edebilirsiniz.

Rejim sonrasında göğüslerde sarkma olduysa: Sıkı diyetlerin sonunda göğüslerde sarkma olur. Bunu önlemek için protein ağırlıklı diyetler uygulamalısınız. Bu kolajen liflerin ve Elastin yapının esnekliğini korumaya yardımcı olur.

Kirpiklerin güzel görünmesi için: Sürdüğünüz rimel  kirpiklerinizi güzel göstermiyorsa, rimeli kirpiklerin uçlarından ziyade kirpiklerin dibine sürün.

Cildinizde parlaklık varsa: Bu durumda cildinizi matlaştırmanız gerekir. Fondöten sürmeden matlaştırıcı krem kullanmalısınız. Günlük kremleri jel olanlardan tercih edin.

Gözlerinizde şişlik varsa: Sabahları şiş gözlerle uyanıyorsanız odanızı havalandırmanız gerekir. Gözlerinizi rahatlatmak için pamuğa sürdüğünüz losyonla gözlerinizi dinlendirin.

Aseton kullanımı: Tırnaklarınıza sürdüğünüz asetonu sert hareketler yaparak sürmemelisiniz. Bu tırnaklarınız için çok sakıncalıdır. Asetonlu pamuğu kısa süre bekletip, tek hareketle ojeleri çıkarın.

Manikür sırları: Tırnak kenarındaki etleri ince kesmeyin, bunları pamuklu bir çubukla geriye doğru itin.

Güne zinde başlamak için: Sabahları yorgun uyananlar vücutlarını toksinlerden arındırmak isterlerse, bir bardak limonlu su içmelidir. Cildinize maden suyuyla masaj yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın