Aritmi nedir?

aritmiAritmiler Dünya da görülen tehlikeli hastalıklar arasında yer alır ve insan sağlığı açısından kalıcı hastalıklara neden olur. Aritmiler genel olarak kalpte uyum bozukluklarının, iletim bozukluklarının, solunum bozukluklarının, arresk risklerinin başında gelmektedir. Bu hastalıkları yapan bazı sebepler bulunmaktadır. Bunlar solunumu tıkayacak maddeler, hazır yiyecekler, alkol, kahve ve diğer kötü maddeler etkilemektedir. Aritmilerin hastalık alanı geniş olduğu için yüzlerce hastalığa sebep olurlar. Fakat düzensiz kalp atışı, ritm bozukluğu, kalpte ritm bozukluğu, kalp hastalıkları, damar hastalıkları olarak değişir.

Düzensiz kalp atışından bahsedecek olursak sinüse bağlıdır. Sinüs kalbin merkezinde yer alır. Eğer sinüs normal kalp atışından atmış- yetmiş daha fazla atarsa kalp atışı bozulmaları meydana gelir. Aynı zamanda bu hastalığa yakalanırsanız alkol, kahve, çay ve bu gibi riskli maddeleri kullanmamanız gerekmektedir.  Bu gibi durumlarda en yakın doktorunuza gitmeniz gerekmelidir. Ritm bozukluğu genelde kalp bölgesinde bulunur. Bu gibi uyarılarda tıpta terimler kullanılır. Aritmi hastalığı olan ritm bozukluğu da düzenli olarak elektrik temaslarına sebep olabilir. Belirlenen uyarılar kısa süre içerisinde tüm vücuda yayılabilir ve önüne geçilemeyen bir durum söz konusu olabilir. Belirtileri öncelikle hassas şekilde belli olur ve sonrasında yerinden fırlayacakmış gibi atmaya başlar. Fakat ilk zamanlar fazla belirtiler vermez. İlerleyen dönemlerde bu zaman aralığı daha fazla artar. Kalpte ritm bozuklukları önemli olduğu için en önemli bölge zaman içerisinde çeşitli hastalıklara maruz kalabilir. En önemlisi aritmiler ölümlere kadar gidebilir. Bir farklı şekilde düşünecek olursak sadece kalp atışları yükselmez. Bunun yanı sıra kalp atışları kısıtlıkları da görülebilir. Kısacası kalp hastalıklarının başlıca nedenleri düzensiz beslenmedir. Sizde bunları göz önüne alarak dikkatli beslenmeniz gerekmektedir. Hiç kimse bu hastalıklara düşmek istemez. Fakat istenmeyen nedenlerden dolayı bu hastalığa yakalanabilirsiniz.

Bitkisel tedavi ile de bu hastalıkları kısa sürede ve tıbbın ilerleyen teknolojileri ile önleyebilirsiniz. Sizde bu gibi durumları istemiyorsanız onaysız, kontrolsüz ilaçlar kullanmamanız gerekir. Mide bulantıları, halsizlikleri, aşırı hayal görme gibi durumlara düşerseniz doktora gitmeniz gerekmektedir ve teşhis koyulmadığı takdirde sizde aritmiler hastalığı olan çeşitlere yakalanabilirsiniz. Aksi takdirde bu sorunlar ile karşılaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın