Aranan bir eleman olmak için ne yapmalısınız?

İnsanlar iş hayatlarında başarılı olmak isterler. Bu durum özel sektörde çalışanlar için daha önemli bir durum. Peki iş yerinde aranan ve sevilen bir eleman olmanız için ne yapmanız gerektiği hususunda hiç düşündünüz mü? eminim bu soruya hayır demişsinizdir. Millet sizleri geride bırakırken sadece onları izlemek ve kendinizden nefret etmeye başlarsanız, yanlış bir tavır takınırsınız. Yapmanız gereken neler yapabileceğiniz konusunda bir anayasa hazırlamak. Biliyorsunuz, kendinize el aman değil de, eleman dedirtmeniz, kariyerinizde ve hayatınızda başarılı olmanız için gerekli bir şarttır.personel20111b41fftt

Müdür ne istiyor?

Müdür sizden ne istiyor? Bunun cevabını verin. Sağlıklı bir çalışan olmak yetmez. Sorumluluk almak için kendinizi göstermeniz gerekir. O zaman şirketin hedeflerini de bilin, kendi hedeflerinizin de farkında olun. Müdüre şirketle ne kadar alakalı olduğunuzu ve fikirlerinizin olduğunu gösterin. İlgili bir çalışan olun, sadece ay sonunda maaşı hesabına yatırılan ve herhangi bir sorunda ilk çıkarılacaklar listesinde olan bir personel olmayın. Bunu kimse istemez zaten.

Her durumu rapor edin

Bu en çok yapılan hatalardan birisi. Şirketi etkileyen bir durumu rapor olarak geç sunmak. Mesela bir müşterinin teklifli geri çekeceğinden şüphelendiniz ve bu durumu gerçekleştikten çok sonra haber verdiniz. Özellikle haber verirken de, “efendim ben biraz hissetmiştim ama gerçekleşmeden haber etmeyeyim” diye de açıkladığınız o zaman müdür gözünde itibarınız sıfıra bir anda düşecektir.

Olumsuz durumlarda bilinçli davranın

Herhangi bir durum söz konusu olduğunda kesinlikle çözmek için her seferinde müdüre danışmayın. İşi kendiniz halletmeye gayret gösterin. Özellikle bu durum kendi kişisel sorun ve hastalıklarınızla alakalı. Şirketle ilgili konular hakkında danışmak prim yapmanıza sebep olur. Ama en ufak konuların bile müdüre sorulması halinde, iyi bir not almayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle müdürün karşısına giderken, sorunlarla değil, aynı zamanda çözümlerle gitmenizde fayda var. Bu sizin daha ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın