Ameliyatsız estetik ve ultrashape nedir?

ameliyatsız estetikAmeliyatsız estetik insanların hem kırışıklık tedavisinde, hem de bölgesel yağları eritmek amacıyla tercih ettikleri bir radyofrekans yöntemidir. Ciltte değişik etkenlerden dolayı meydana gelmiş kırışıklık ve yaşlanma etkisinin görüldüğü bölgelere verilen radyofrekans dalgalarının gönderdiği ısı dalgalarıyla ciltte kalojen yapıyı uyarıp, cildin altında bulunan mezoderm hücrelerin açığa çıkmasını sağlar. Bu etkinin sonucunda, cilt daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Vücutta basen, kalça ve karın bölgesinde uygulanacak tedavilerde bölgesel incelme sağlanmakta ve kırışıklık gibi kusurlar giderilmektedir.

Ameliyatsız estetik hangi bölgelerde uygulanmaktadır?

Ameliyatsız estetik ciltte oluşan elastikiyet kayıplarında tercih edilen yöntem göz ve alın çevresinde oluşan kırışıklıkların, yanaklarda meydana gelen sarkmaların, daha çok sigara alışkanlığından oluşan ağız çevresi kırışıklıkların giderilmesi için kullanılır. Aynı zamanda çene bölgesinde, karında ve kollarda sark olan dokunun toplanmasında, yüz ovalinin sıkılaştırılmasında ve kalça bölgesinin biçimlendirilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Bu uygulama herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan ve 18 yaşın üstünde olan herkes için uygundur.

Ameliyatsız estetik uygulamasının yan etkisi var mıdır?

Ameliyatsız estetik uygulanmış olan cilt yapısı hassas kişilerde nadir olarak kızarıklık ya da şişkinlik gibi etkileri olsa da, bunlar bir gün içerisinde normale döner. Bunun dışında ameliyatsız estetik uygulamasının bilinen bir yan etkisi yoktur.

Ultrashape nedir?

Bu vücutta bölgesel incelme istenen alanda kan damarlarına, cilde ve sinirlere zararı olmayan, yağ hücrelerini kalıcı olarak parçalanmasını sağlayacak olan bir yöntemdir. İşlem sırasında parçalanmış olan yağ hücreleri, vücuttan doğal olarak temizlenmektedir. İstenen vücut şeklini oluşturabilen yöntem sırasında, ses dalgaları yağ hücresine yönlendirilmekte ve hücre zarları tahrip edilmektedir. Hücrelerin içinden çıkan moleküller dokudan karaciğere gidip, gıdalardan alınmış olan yağ gibi metabolize edilmektedir. Ultrashape yönteminin uygulanabilmesi için, bölgede yaklaşık olarak 1,5 cm yağ dokusunun olması gerekir. Yapılan işlemden sonra kişilerin hafif bir diyet ve egzersiz programı uygulaması tavsiye edilir. Yapılan uygulama basen, kalça ve karın bölgesinde uygulanabilmesine rağmen, en hızlı sonuç karın bölgesinde alınır. Bunun sebebi bu bölgede yumuşak bir yağ dokusunun olmasındandır. Yağ dokusu burada daha kolay yok edilmektedir.

Bir Cevap Yazın