Yerli kalem ve kırtasiye malzemesi markaları nelerdir?

Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak, yerli sermayeyi desteklemek amacıyla başladığımız yazı dizisinde okul sezonunun açılması sebebiyle ilk olarak yerli kalem markalarına yer veriyoruz. Mümkün olduğunca marka ve şirket isimlerini yazıp açıklamasını yapacağız. Sizde bu markalar ile ilgili deneyimlerinizi yorum olarak ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


Adel, Adeland, Uchika, Atlas – Adel Kalemcilik
Özellikle kalem ve boya kalemleri üretiminde Türkiye lideri olan Adel Kalemcilik, Anadolu Grubuna ait bir şirkettir. Faber Castell ile uzun yıllara dayanan bir işbirliği içerisindedir. Faber Castell gibi bazı ünlü markaların ithalatını yaptığı gibi, 60 ülkeye de ihracatı vardır. Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Sağlık ve kaliteye önem veriyorsanız bu markanın suluboya, pastel ve kuru boyalarını tercih edebilirsiniz.


Pensan, Fatih – Pensan Kalem A.Ş.
Kurşun kalem ve tükenmez kalem satışında Türkiye’nin en büyük pazar payına sahip şirketidir. Çiftçioğlu Şirketler Grubuna ait köklü bir firmadır. 58 ülkeye ihracatı bulunmaktadır. Özellikle Pensan ve Fatih markalarıyla piyasaya sunduğu mekanik kurşun kalem, tükenmez kalem, boya kalemleri ve oyun hamuru gibi çeşitleri de barındıran çeşitli ürünlerini kırtasiye ve marketlerde bulmak mümkün.

Bu yazı güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Android için tasarladığımız oyunu Google Play'den yüklemek için tıklayın!

Facebook sayfamızı takip edin.

Beğen butonuna basmanız yeterli,

Facebook!