Sakal nasıl çıkar?

Yüzümüzde bulunan kıl kökü hücrelerinin yüz derisinin üst kısmına çıkmış bölümü sakal olarak adlandırılır. Bazı insanlarda halk arasında “köselik” olarak adlandırılan ve birçok sebebe dayanan sakal çıkmama veya sakalın seyrek çıkması sorunu yaşanır. Bu problem birçok yöntemle çözülebilir. Yöntemlerin uygulanma biçimleri ve sıraları aşağıdaki anlatılmıştır. Umarız psikolojik bir travma yaşamadan bu probleminizi çözmekte yardımcı oluruz.

Önemli: Ailenizde genetik bir sakal çıkmama problemi yoksa bu yöntemler işe yarayabilir ve tavsiye niteliğindedir.

 • Eğer suratınızda kısmi tüylenmeler varsa dövülmüş sarımsağı yüzünüze masaj yaparak yedirmeniz kök hücrelerin kuvvetlenmesine neden olacaktır. Bu işlemi haftada iki kereyi geçmeyecek şekilde tekrarlayınız.
 • Tıraş köpüğü kullanarak, kaliteli bir tıraş bıçağı yardımı ile yukarıdan aşağı şekilde tek hareketle tıraş olmanız kök hücrelerin tüy uzamasında kullandığı enerjiyi kök güçlendirmesine ayırmasını sağlayacaktır. Bu metodu haftada en fazla iki ya da üç kez tekrarlayınız.
 • Piyasada bitki özlü olarak satılan ve bilinen herhangi bir yan etkisi olmayan sakal çıkarma losyonları sakallarınıza kısa zamanda kavuşmanızı sağlayacaktır. Sakal çıkarma losyonlarını prospektüsünde vurgulandığı gibi kullanmayı ihmal etmeyiniz.
 • En son çare olarak konusunda uzman bir dermatoloğa başvurabilirsiniz. Eğer sakallarınızın çıkmama nedeni başka bir rahatsızlığa bağlı sebeplerin sonucu ise; bu rahatsızlıkları teşhis edilip ortadan kaldırılması sakallarınıza sonsuza dek kavuşmanızı sağlayabilir.

Yorumlar (7 adet)

 • 11 Kasım 2014 at 00:26
  Permalink

  Benim sorunumda sakal konusu çenemde ve alta az olarak var yanaklardada az tüylenme var sarımsak uygulaması yapmıstım onceden ama artık umidi kestim yaşımda 24 artık çıkması lazımdı genetikte bir sıkıntı yok ben hariç herkes kıllı arkadaşş yardım please!

  Reply
 • 20 Temmuz 2014 at 23:11
  Permalink

  sakalim yok foller azbisey cıkıyor ne yapmaliyim cikmasi icin

  Reply
 • 16 Temmuz 2014 at 02:20
  Permalink

  benim sakalım çıkıyor ama daha çok çkmasını istiyorum bazıları. jilet le tras ol daha fazla ckar diyrlar ben hep kuaforde makineyle aldiriyrdum. jilet vurursam daha fazla ckarmi ?

  Reply
 • 27 Mart 2014 at 13:53
  Permalink

  Benm cenemde sakallar var brde follerde var baska hicbiyermde yok

  Reply
 • 24 Mart 2014 at 17:27
  Permalink

  günlük traş ol kesin sakal çıkar

  Reply
 • 10 Aralık 2013 at 11:36
  Permalink

  Arkadaşım önermişti. Bende 1,5 aydır Biomen şampuanını kullanıyorum. Çok memnunum. % 100 saç çıkmasını sağlıyor. kesin çözüm. Zaten yalnızca erkekler için tasarlanmış ve klinik çalışmaları yapılmış bir ürün. Sakalda da işe yarayacağını düşünüyorum. Ciddi anlamda çok etkili.

  Reply
 • 23 Haziran 2013 at 12:37
  Permalink

  sakallım yok ama beyaz tüy ler var ailede herkestever neyapmalıyım

  Reply

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: