Evde milkshake nasıl yapılır?

milkschakeMilkshake daha çok Amerika’da popüler olan, çoğu yerde satılan güzel bir içecektir. Bu içeceğin Amerika ve Avrupa’da sadece milkshake üstüne yoğunlaşmış olan zincir markaları da bulunmaktadır. Ülkemizde de son yıllarda tanınmış ve yaygınlığı artmıştır. Çeşitli kafelerde, restaurant ve fast food işyerlerinde satılmasının dışında, milkshake evde kendi başınıza da hazırlayabileceğiniz ve oldukça keyifle yudumlayacağınız bir içecektir.

Milkshake özellikle yaz aylarında mükemmel bir içecektir. İçinde genellikle dondurma, buz, soğuk süt ile karıştırılacak ek malzemeler olur. Tercihen muzlu, çilekli, kivili, naneli, çikolatalı ve daha farklı içeriklerle milkshake hazırlamanız çok kolaydır.

Milkshake nasıl hazırlanır?

Önce blender ve içeriklerini hazırlamalı, daha sonra aşağıdaki aşamaları izleyerek milkshake içeceğinizi hazırlamalısınız.

Blenderin içine hazırlamak istediğiniz miktara bağlı olarak süt ilave edin. Tercihen yapımda tam yağlı süt kullanın, bu sayede hazırlayacağınız milkshake daha yoğun bir lezzette olur.

Hazırlamak istediğiniz miktara göre içine 1 ya da 2 top dondurma ilave edin. Dondurmanın türü tamamen sizin damak tadınıza bağlı olarak değişebilir.

Blendere buz ilave edin.

İçine koyacağınız ilave malzemenizi ekleyin. Burada kendi yaratıcılığınıza da bağlı oldukça güzel karışımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer meyve eklerseniz, genellikle çilekle vanilyalı dondurma, muzla çikolatalı dondurma birbirine çok yakışır.

Eğer daha kendine has bir lezzet elde etmek isterseniz içine karamel şurubu, oreo parçacıklarından ya da çikolata sosu ilave edin.

Şimdi önce hızlı bir şekilde, sonra daha yavaş şekilde milkshake karıştırmaya devam edin.

Daha yoğun bir lezzet elde etmek isterseniz, içine ilave bir top dondurma koyun, daha hafif bir tat isterseniz biraz daha süt ilave edin

Hazırladığınız milkshake’i bardağa dökerek, ikram edebilirsiniz.

Çikolatalı milkshake yapımı

  • 1 su bardağı soğuk süt
  • 1 yemek kaşığı eritilmiş çikolata
  • 1 ya da 2 top çikolatalı dondurma
  • Çikolata Rendesi

1 su bardağı süt ile 1 yemek kaşığı eritilmiş çikolatayı blender ile karıştırın. Daha sonra dondurma ilave edin ve yine blender ile karıştırmaya devam edin. Burada en önemli olan unsur, karışımın yumuşak fakat sulu olmayan bir kıvamda olmasıdır. Çikolatalı milkshake bardağa konulduktan sonra çikolata rendesiyle süsleyin.

Bir Cevap Yazın