En iyi yabancı aksiyon dizileri hangileridir?

Türk dizilerinin sürelerinin artması ve kalitenin düştüğü dönemde 40 dakikada bol aksiyonlu sahneleri olan yabancı dizilere dönmek gerekebilir. Eğer kaliteli yabancı dizi izlemek istiyorsanız yazımızı dikkatle okuyunuz. Amerika’nın 4 ünlü kanalından birinde yayınlanmış büyük bütçeli devasa prodüksiyonlara sahip aksiyon dizilerini takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Yabancı diziler özellikle İngilizceyi geliştirmede büyük katkıları vardır. En iyi yabancı aksiyon dizileri:

Arrow:

arrow

ABD’nin FOX kanalında yayınlanan dizi beğenilen bir aksiyon dizisidir. Milyarder bir iş adamının oğlu olan Oliver gemi kazasından kurtularak bir adaya yerleşir. 5 yıl boyunca orada fiziksel ve zihinsel olarak kendini geliştirir. 5 yıl sonra kendi şehrine geri dönen Oliver’ın amacı kazada ölen babasının isteklerini yerine getirmektir. Şehirdeki suçluları yasal olmayan yollarla yakalayan Oliver geceleri Arrow olarak şehrini korurken gündüzleri ise zengin bir milyarder olacaktır.

True Detective:

true detective

Amerika’nın ünlü HBO kanalında yayınlanan dizi suç, drama ve aksiyon türündedir. Amerika’nın Louisiana Eyaletinde 17 yıldır yakalanamayan seri katili yakalamak için görevlendirilen polis ekibinin hikayesi anlatılıyor. 2 sezonu çekilen dizi eleştirmenler tarafından çok beğenildi. İlk sezon başrolde Interstellar’dan tanıdığımız Matthew McConaughey vardır. İkinci sezon ise ünlü aktör Colin Farrell başroldedir.

Daredevil:

Daredevil

Süper güç sahibi olan Daredevil sahip olduklarını adalet için kullanır. Gündüzleri avukat olarak yaşamını sürdüren Daredevil akşamları ise süper kahraman olarak iş başındadır. 15 Nisan 2015 tarihinde piyasaya çıkan dizi tavsiye ettiğimiz aksiyon dizilerinden biridir. Ünlü aktör Ben Affleck Daredevil rolüyle diziye katılıyor. Dizi Marvel yapımı bir süper kahraman dizisidir.

The Walking Dead:

walking dead

Türkçesi yürüyen ölülerdir. Bir zombi dizisi büyük kitlelere hitap etmiştir. Dünyada Zombi kıyameti olmuştur. Rick Grimes dünyayı zombilerden kurtarmaya ve ailesi bulmaya çalışır. IMDB’den 8.6 puan alan başarılı bir zombi dizisi Altın Küre’ye aday gösterilmiştir. Amerika’nın AMC kanalında yayınlanan dizi 2010 yılında gösterime girdi. 6. sezonu 2016 yılı itibariyle devam ediyor.

Breaking Bad:

BreakingBad-splash-1024x640

Kimya öğretmeni dürüst yaşamını sürdürürken kanser hastalığına yakalanır. Ölüme bu kadar yaklaşan Walter White bir öğrencisi ile uyuşturucu ticaretine girer. Böylece ailesine güzel bir hayat bırakmaz isteyen Walter aslında çok tehlikeli sularda yüzecektir. AMC kanalında yayınlanan dizi tüm zamanların en çok izlenen dizileri arasına girmiştir. 16 Emmy ödülü 2 Altın Küre ve diğer birçok ödülün sahibi olan dizinin IMDB puan 9.5’tir. 2008 yılında gösterime giren dizi 2013 yılında 6. sezonu ile ekranlara veda etmiştir.

Game of Thrones:

game-of-thrones

Taht Kavgalarının anlatıldığı dizi Orta Çağda sarayda yaşanan entrikaları anlatıyor. Efektleri ile izleyicinin beğenisini alan başarılı yapım 2011 yılında gösterime girdi. 6. sezonu çekilen dizi IMDB’den 9.5 puan almıştır. HBO kanalının başarılı dizisi gelmiş geçmiş en çok izlenen dizi oldu. Dizinin 4 bölümü Rus internet korsanları tarafından internete sızdırılmıştır. İzlenme rekorlarını altüst eden dizi pek çok ödülün sahibi olmuştur.

en iyi yabancı aksiyon dizileri burada

Bir Cevap Yazın